Kariéra

Volné pozice

Konstruktér / vývojář mechaniky

Do našeho týmu Centra TOPTEC hledáme kolegu, který se bude věnovat vývoji a konstrukci mechanických systémů použitých v optických zařízeních. Vyvíjená řešení naleznou uplatnění ve vědeckých přístrojích, jako jsou vysoce výkonné lasery, nebo družicové či pozemní systémy pro výzkum kosmu. Kromě výše uvedeného se bude vývojář věnovat konstrukci přípravků či nástrojů pro přesnou výrobu.

Hlavní pracovní náplň:

Konstrukce mechaniky pro optické systémy

Tvorba modelů v programu SOLIDWORKS

Základní pevnostní a tepelné výpočty

Komunikace se zákazníky nebo subdodavateli

Příprava vybraných podkladů pro výrobu

Podílení se na řešení projektů ve spolupráci s ESA, Micos, Airbus, apod.

Očekáváme:

VŠ / SŠ vzdělání

Praxe v oblasti konstrukce jemnomechanických systémů výhodou

Schopnost komunikace v angličtině

Ochota se dále vzdělávat, důraz na detail

Samostatnost, zodpovědnost, aktivní přístup

Orientace v obráběcích procesech

Nabízíme:

Zajímavou a různorodou práci v prostředí špičkového výzkumného centra Akademie věd ČR

Solidní platové ohodnocení

Zaměstnanecké benefity (např. pružná pracovní doba, sick days, 5 týdnů dovolené, stravenky, aj.)

Spolupráci s prestižními zahraničními institucemi jako je ESA, Airbus D&S, Thales Alenia Space atd.

Přátelský kolektiv

Kontakt:

Hana Vlčková, DiS.

Tel.: 487 953 901

E-mail: vlckova@ipp.cas.cz

Obráběč / mechanik

Do našeho týmu Centra TOPTEC hledáme kolegu na pozici obráběč / mechanik.  Obráběč / mechanik se bude věnovat převážně obrábění neželezných kovů a plastových materiálů na CNC a konvenčních obráběcích strojích. Vyrobené systémy a jejich části jsou určené pro použití ve vědeckých přístrojích, jako jsou vysoce výkonné lasery, nebo družicové či pozemní systémy pro výzkum kosmu, či prototypové díly pro širokou škálu optomechanických aplikací.

Výroba podle výkresové dokumentace na soustruhu a frézce

Základní CNC programování

Základní práce s CAD / CAM

Kompletace mechanických vyrobených celků

Očekáváme:

SŠ / SOU vzdělání

Praxe v oblasti obrábění výhodou

Základní znalost CAD

Schopnost orientace ve výrobní dokumentaci

Základy angličtiny výhodou

Ochota se dále vzdělávat