Navazujeme nová partnerství ve vědě a výzkumu

01. 08. 2019

Optika a optické principy nacházejí uplatnění v nejrůznějších aplikacích. Díky této různorodosti se bude náš tým podílet nově také na vývoji zařízení pro stereoskopické snímání obrazu ve ztížených fyzikálních podmínkách (jako je slaná voda nebo chemicky agresivní prostředí) a na vývoji vysoce přesné replikované RTG optiky se světově unikátními vlastnostmi.

Optika a optické principy nacházejí uplatnění v nejrůznějších aplikacích. Díky této různorodosti se bude náš tým podílet nově také na vývoji zařízení pro stereoskopické snímání obrazu ve ztížených fyzikálních podmínkách (jako je slaná voda nebo chemicky agresivní prostředí) a na vývoji vysoce přesné replikované RTG optiky se světově unikátními vlastnostmi.

V příštích více než třech letech tedy budeme ve spolupráci se zkušenými průmyslovými partnery řešit nové projekty financované z programu TRIO Ministerstva průmyslu a obchodu.

Název Projektu
Partneři projektu
Vývoj zařízení pro stereoskopické snímání obrazu ve ztížených fyzikálních podmínkách
NANOGIES s.r.o.
Inovované technologie pro replikovanou RTG optiku (ITRO) Rigaku Innovative Technologies Europe s.r.o.
TTS s.r.o.